خدمتکار اخبار ایران تلویزیون تلویزیون

خدمتکار: اخبار ایران تلویزیون تلویزیون اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار بین الملل تصویر العمل قلیچدار اوغلو به جنجال اخیر میان ناتو و ترکیه

دبیرکل حزب اپوزیسیون مردم جمهوری خواه ترکیه راجع به جنجال اخیر پیش آمده میان ناتو و ترکیه گفت: تنها با یک عذرخواهی راحت این مسئله حل نمی‌شود.

تصویر العمل قلیچدار اوغلو به جنجال اخیر میان ناتو و ترکیه

تصویر العمل قلیچدار اوغلو به جنجال اخیر میان ناتو و ترکیه

عبارات مهم : ترکیه

دبیرکل حزب اپوزیسیون مردم جمهوری خواه ترکیه راجع به جنجال اخیر پیش آمده میان ناتو و ترکیه گفت: تنها با یک عذرخواهی راحت این مسئله حل نمی شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری دوغان، کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری خواه ترکیه با اشاره به جنجال اخیر به وجود آمده بر سر قرار دادن تصویر مصطفی کمال آتاتورک، بنیانگذار ترکیه نوین بر روی سیبل تیراندازی در رزمایش ناتو گفت: ما یک کشور معتبر و نیرومند هستیم. ما یک دولت مدافع حقوق بشر و دموکراسی هستیم. ممکن است انتقاداتی نسبت به ترکیه وجود داشته باشد، اعتراضی در این باره نداریم. ولی هیچ کس نمی تواند علیه دولتمردان و تاریخ این کشور توهین کند. ما این اتفاق را به شدت محکوم می کنیم.

آنکارا می گوید در جریان رزمایش ها از نام رجب طیب اردوغان، مدیر جمهور ترکیه استفاده شد تا این گونه القا کند که او با کشورهای متخاصم ناتو همکاری می کند.

قلیچدار اوغلو افزود: ما در داخل کشور پرسشها را به بحث می گذاریم. ما با همدیگر در نهایت یک خانواده ایم. ۸۰ میلیون جمعیت ترکیه با یکدیگر یک خانواده هستند و هیچ وقت قبول نمی کنیم که علیه این کشور و تاریخ این کشور کسی توهین کند.

وی ادامه داد: اکنون ما خواهان ارائه توضیحات از سوی مقامات راجع به این توهین هستیم. تنها با یک عذرخواهی راحت این مسئله حل نمی شود.

رئیس جمهور ترکیه دستور داد، نیروهای این کشور رزمایش ناتو در نروژ را ترک کنند و به کشورشان بازگردند. به گفته اردوغان در جریان مانور آتاترک ، بنیانگذار ترکیه و خود او را دشمن معرفی کرده اند. بعد از وقوع این اتفاق ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو نیز عذرخواهی کرد.

به گفته استولتنبرگ، شخص یاد شده است فورا از شرکت در تمرینات موسوم به “Trident Javelin” در استاوانگر اخراج شده است و مقامات نروژی باید راجع به کارها تأدیبی نسبت به او تصمیم بگیرند.

وزارت خارجه ترکیه با ابراز تاسف و غیراخلاقی و غیرقابل قبول خواندن این موضع ناتو اعلام کرد، طرف ترکیه همکاری خود در رزمایش ها را بعد از این اتفاق لغو کرد و به ناتو و مقامات نروژ ابلاغ کرد که ترکیه عمیقا از این مساله عصبانی است.

تصویر العمل قلیچدار اوغلو به جنجال اخیر میان ناتو و ترکیه

واژه های کلیدی: ترکیه | تصویر | عذرخواهی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs