خدمتکار اخبار ایران تلویزیون تلویزیون

خدمتکار: اخبار ایران تلویزیون تلویزیون اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بعضی وزرا به جای مواظبت از انقلاب از خودشان مواظبت می‌کنند / ترکان

مشاور مدیر جمهور گفت:در حال حاضر ۳ پنجره به روی دولت باز هست، یک پنجره عنوان استعفا را مطرح می‌کند که بعضی به دنبال آن هستند، پنجره ای دیگر عدم کفایت است که به

بعضی وزرا به جای مواظبت از انقلاب از خودشان مواظبت می‌کنند / ترکان

ترکان : بعضی وزرا به جای مواظبت از انقلاب از خودشان مواظبت می کنند

عبارات مهم : سیاسی

مشاور مدیر جمهور گفت:در حال حاضر ۳ پنجره به روی دولت باز هست، یک پنجره عنوان استعفا را مطرح می کند که بعضی به دنبال آن هستند، پنجره ای دیگر عدم کفایت است که به مطبوعات کشیده شده است و عده ای از مخالفین سنتی روحانی به دنبال عدم کفایت هستند، ولی پنجره ای دیگر این است که دولت به میل خود و فعالانه نسبت به اصلاحلات مورد نیاز در کابینه عمل کند و با انرژی تازه به مقابله با چالش ها بپردازد که اگر دولت راه سوم را در پیش نگیرد، مخالفین دولت راه اول و دوم را عملی خواهند کرد.

اکبر ترکان در گفت وگو با ایلنا، در خصوص صحبت های اخیر روحانی و اشاره به هجمه هایی که اخیرا نسبت به دولت روا داشته می شود، گفت: همان طور که بدیهی است برجام با موافقت همه گروه های سیاسی به آخر نرسید، بلکه برجام ثمره تلاش اکثریت گروه های سیاسی کشور بود. برجام مخالفانی داشت که هرنوع تعاملی را غلط می دانند، افرادی که همواره نسبت به برجام موضع گیری کرده اند و هیچ گاه دست از حملات برنداشتند و به طور مادام به آن می تاختند.

مشاور مدیر جمهور افزود: از زمانی که ترامپ آمد علاوه بر مخالفان داخلی برجام، به مخالفان برجام در فضای بین الملل هم افزوده شد، همه این پرسشها در کنار هم رسید به جایی که آمریکا شفاهی و رسما اعلام کرد از برجام خارج شده است هست. این عنوان موجب شوکی به سیاست بین الملل کشور و موفقیتی بود که در قالب برجام داشتیم.

بعضی وزرا به جای مواظبت از انقلاب از خودشان مواظبت می‌کنند / ترکان

وی افزود: افرادی که تا قبل از خروج آمریکا از برجام هم مخالف آن بودند، بعد از آن هم به دولت تاختند که ترامپ از برجام خارج شده است هست. گویا آنها فراموش کردند آمریکا بدعهدی کرده است نه ایران. به جای حمله به آمریکا به روحانی حمله کردند و تمام فشارهای سیاسی را به روحانی وارد کردند.

ترکان با بیان اینکه زیاد کردن قیمت ارز هم موجب حمله چندباره به دولت شد، خاطرنشان کرد: بعضی افراد سنتی که همواره با برجام مخالف بوده اند، فراموش کردند که کشور عزیزمان ایران بر سر عهد خود ماند و آمریکا بدعهدی کرد. این پرسشها در بازار ارز هم اثر گذاشت و امیدواریم با سیاست های تازه بازار ارز به تعادل برسد.

مشاور مدیر جمهور گفت:در حال حاضر ۳ پنجره به روی دولت باز هست، یک پنجره عنوان استعفا را مطرح می‌کند که بعضی به دنبال آن هستند، پنجره ای دیگر عدم کفایت است که به

این فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید براینکه نقدهای زیادی به کابینه فعلی دولت وارد هست، اضافه کرد: بعضی وزرای کابینه جسارت و دلیری کافی جهت ورود به پرسشها جدی را ندارند. بعضی وزرا زیاد مراقب خودشان هستند تا مراقب انقلاب، درواقع آنها زیاد تلاش دارند به خودشان صدمه ای وارد نشود. چون می دانند در یک سطوحی اختلافاتی وجود دارد که اگر سر باز کنند امکان دارد به بعضی افراد صدمه وارد شود، به همین علت شجاعانه به پرسشها ورود نمی کنند و تصمیم گیری هایی سست و با تعلل دارند.

مشاور مدیر جمهور با بیان اینکه دولت یازدهم، دولت کم تصمیمی بود ولی توانست برجام را به ثمر برساند، اظهار کرد: دولت یازدهم در عین حال که کم تصمیم به نظر می آمد ولی کنترل تورم، برطرف موانع کسب و کار و راه اندازی تولید را عملی کرد.

وی افزود: اگر بخواهم به نقطه ضعف دولت یازدهم اشاره کنم باید به طرح سلامت اشاره کنم، طرح سلامت می توانست کار افتخار آفرینی باشد که پرهزینه اجرا شد و موجب بدهکاری های بسیار دولت شد. ولی در دولت دوازدهم هم طرح سلامت لنگی های قدیم را دارد.

بعضی وزرا به جای مواظبت از انقلاب از خودشان مواظبت می‌کنند / ترکان

ترکان خاطرنشان کرد: در وزارت منزل های مهمی که منتظر بودیم سرمایه های بزرگ و مهم نفت و گاز به کشور وارد شود این اتفاق رخ نداد و آنها از روش های قدیمی هم که کارهای کشور را پیش می برد، استفاده نکردند به همین علت هم ما در این بخش کندی داریم.

وی با اشاره به اینکه بعضی وزرا جهت بزرگراه های آسفالت و خط کشی شده است که مسیر مشخصی دارند افرادی شایسته هستند، افزود: امروز در مسیر کشور سنگریزه و مانع وجود دارد و این موانع شکست را هم در پی دارد به همین علت بعضی افراد که مربوط به آن اتوبان هستند کارآمدی ندارند، بنابراین امیدواریم تغییری در کابینه رخ بدهد و وزرای کارآمد جایگزین شوند چراکه ترکیب فعلی مربوط به دوران دولت یازدهم است که آمریکا مدیر جمهوری دموکرات داشت ولی در حال حاضر مدیر جمهور ایالت متحده تبدیل شده است به فردی جمهوری واه و غیرقابل آینده نگری شده است است.

مشاور مدیر جمهور گفت:در حال حاضر ۳ پنجره به روی دولت باز هست، یک پنجره عنوان استعفا را مطرح می‌کند که بعضی به دنبال آن هستند، پنجره ای دیگر عدم کفایت است که به

ترکان افزود: در دولت قبل عربستان و اسرائیل و آمریکا به شکل امروز همسو نبودند ولی امروز پیوند خورده اند. بنابراین مورد نیاز است مردانی جهت حضور در این عرصه آماده باشند. بنابراین من هم با رخداد تغییرات در دولت موافقم.

وی با اشاره به افرادی که در پی استعفای روحانی هستند ولی روحانی تکرار می کند که هم چنان در دولت باقی خواهد ماند، گفت: در این عنوان ۳ پنجره به روی دولت باز هست، یک پنجره عنوان استعفا را مطرح می کند که بعضی به دنبال آن هستند، پنجره ای دیگر عدم کفایت است که به مطبوعات کشیده شده است و عده ای از مخالفین سنتی روحانی به دنبال عدم کفایت هستند، ولی پنجره ای دیگر این است که دولت به میل خود و فعالانه نسبت به اصلاحلات مورد نیاز در کابینه عمل کند و با انرژی تازه به مقابله با چالش ها بپردازد که اگر دولت راه سوم را در پیش نگیرد، مخالفین دولت راه اول و دوم را عملی خواهند کرد.

بعضی وزرا به جای مواظبت از انقلاب از خودشان مواظبت می‌کنند / ترکان

واژه های کلیدی: سیاسی | پنجره | آمریکا | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs