خدمتکار اخبار ایران تلویزیون تلویزیون

خدمتکار: اخبار ایران تلویزیون تلویزیون اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «ناظری» جهت زلزله زدگان کرمانشاه می خواند

شهرام ناظري و گروه «کامکار» تا چند روز ديگر سرود همدلي و حمايت از بازماندگان زلزله کرمانشاه را در قلب پايتخت سر مي دهند. شهرام ناظري، خواننده موسيقي سنتي ايران،

«ناظری» جهت زلزله زدگان کرمانشاه می خواند

«ناظری» جهت زلزله زدگان کرمانشاه می خواند

عبارات مهم : ايران

شهرام ناظري و گروه «کامکار» تا چند روز ديگر سرود همدلي و حمايت از بازماندگان زلزله کرمانشاه را در قلب پايتخت سر مي دهند. شهرام ناظري، خواننده موسيقي سنتي ايران، از تمامي مردم ايران براي کمک به زلزله زدگان کُرد استمداد و اعلام کرد به زودي همراه با گروه کامکارها به نفع زلزله زدگان روي صحنه مي رود.

اين هنرمند پيش کسوت در گفت وگو با «شرق»، ضمن اعلام آمادگي براي برگزاري کنسرت به نفع زلزله زدگان به صورت همت عالي اعلام کرد: بنا داريم بلافاصله بعد از روزهاي شهادت به نفع زلزله زدگان کُرد به صحنه برويم و کنسرتي خيريه را که تمامي عوايد آن به زلزله زدگان تخصیص داده شده است پيدا کند برگزار کنيم. درحال حاضر در حال رايزني براي برگزاري اين کنسرت در يکي از تالارهاي اصلي شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هستيم که بتوانيم به شکلي شايسته اين کنسرت را برپا کنيم و منابع مالي را براي آنها جمع آوري كنيم».

ناظري ادامه داد: «درست است که ما نمي توانيم همه پرسشها را حل کنيم، ولی بخشي از آنها را قطعا مي توانيم.اميدوارم که مسئولان و بازیگران و صورت های معروف در اين زمينه بينديشند و راهکارهاي خوبي براي آن پيدا کنند. من شخصا خواسته قلبی و احساس درونی ام که مددرساندن و همدردی با هموطنان و همزبانان خودم هست، بسيار علاقه مندم که در اين زمينه با مردم کُرد همدردي کنم و برنامه اي را تا پيش از سي ام آبان که موعد برگزاري کنسرتم در کشورهاي ديگر هست، برگزار کنم.

طبيعتا بخشي از قطعات اين کنسرت کُردي خواهد بود و ملهم از فضاي زلزله اي که در استان کرمانشاه آمده».شواليه آواز ايران راجع به قطعات اجرائي در اين برنامه گفت: «از مجموع همکاري هاي خودم و گروه کامکارها که بارها با هم به صحنه رفته ايم، قطعاتي را در اين کنسرت خيريه اجرا خواهيم کرد. آنچه در اين کنسرت براي من اهميت دارد، نتيجه اي است که در پي آن خواهد آمد که من به مردم و حضور آنها اميدوارم».

او ادامه داد: من و کامکارها هر دو کُرد هستيم و جداي از مسئله غم انگيزي که براي هم وطنان و هم نوعانم به خاطر زلزله پيش آمده و آنها درگير سختي ها و گرفتاري هاي آن شده است اند، مسئله هم زباني هم مطرح است.

خواننده اي كه افتخارات جهاني بسياري را براي موسـيقي و آواز اين مرزوبـوم به ارمغان آورده، پيش از اين هم چند كنسرت خيريه براي حمايت از بيماران نيازمند سرطاني استان كردستان، بيماران جذامي مهاباد و دختران اتفاق ديده روستاي «شين آباد» پيرانشهر برگزار کرده بود. گروه موسيقي کامکارها هم در طول اين سال ها پيوسته در زمينه فعاليت هاي انسان دوستانه، از گروه هاي پيشرو بوده اند.

اين گروه که در سال هاي فعاليت خود نشان داده همواره دغدغه هاي اجتماعي اي حتي فراتر از مرزهاي ايران دارد، سال گذشته به دعوت شرکت جهاني يونيسف، آثار سمفونيک «هوشنگ کامکار» را در لندن به نفع کودکان آواره سوري روي صحنه برد. حالا هنرمنداني از تبار کُرد، مي خواهند با آواز و سازشان با زلزله زدگان استان کرمانشاه ابراز همدردي کنند.

«ناظری» جهت زلزله زدگان کرمانشاه می خواند

روزنامه شرق

واژه های کلیدی: ايران | خيريه | زلزله | کنسرت | کرمانشاه | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs